NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Co polskie szkoły mają do zaoferowania

Co polskie szkoły mają do zaoferowania

08.02.2014, godz. 02:00
Co polskie szkoły mają do zaoferowania
Co polskie szkoły mają do zaoferowania foto:

Nie wiesz, gdzie studiować? Jaką uczelnię wybrać? A może studia w Polsce? 23 marca w Konsulacie Generalnym RP

w Nowym Jorku odbędzie się III edycja Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich. To wyjątkowa okazja na poznanie najlepszych polskich uczelni.

- Poziom prestiżowych polskich uczelni jest coraz wyższy, a koszty studiowania nieporównywanie niskie w odniesieniu do uczelni amerykańskich (rok na uczelni medycznej w Polsce to koszt 10 tys. zł, w USA 40 tys. dol.). Targi to najlepsza droga do zapoznania się z ofertą polskich uczelni - mówi Bartosz Kargul, koordynator ds. PR.

Organizatorem Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich w Nowym Jorku jest MANKO oraz Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

- Jest to wydarzenie cykliczne, w tym roku odbędzie się jego 3. edycja. Targi to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami polskich uczelni wyższych, którzy udzielą sprawdzonych informacji na temat warunków studiowania w Polsce. Nauka w Polsce może stanowić dla młodej Polonii interesującą alternatywę oraz niepowtarzalną okazję zacieśnienia więzi z polskością. Gwarantuje ona zarówno niższe koszty niż studia w USA, jak i wysoką jakość kształcenia. Co więcej, dwujęzyczna młodzież może w ten sposób podnieść swoje kompetencje językowe. Studia w Polsce to szansa na niezapomnianą przygodę - dodaje Bartosz Kargul.

Podczas Targów podobnie jak w zeszłym roku oprócz stoisk uczelni powstanie specjalna strefa "Lecz się w Polsce", gdzie zaprezentują się najlepsze polskie kliniki i uzdrowiska. Nowością będzie kategoria "Visit Poland", która będzie promować atrakcyjne miejsca na terenie Polski, zabytki i najpopularniejsze festiwale.

W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego; Ewa Junczyk-Ziomecka, konsul generalny RP w Nowym Jorku; prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, i Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: