NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Co najmniej siedem ofiar potężnego wybuchu na Manhattanie... Metro przestało jeździć... Akcja ratunkowa trwała w środę do późnego wieczora... Huk i śmierć w sercu Nowego Jorku!

Co najmniej siedem ofiar potężnego wybuchu na Manhattanie... Metro przestało jeździć... Akcja ratunkowa trwała w środę do późnego wieczora... Huk i śmierć w sercu Nowego Jorku!

13.03.2014, godz. 00:00
FDNY, NYC, NY,
foto:

Straszliwa eksplozja wstrząsnęła w środę około godz. 9:30 rano budynkami przy Park Avenue, między 116 i 117 Street na Manhattanie. Wybuch odczuli mieszkańcy wielu budynków. Strażacy natychmiast ruszyli do akcji. Brało w niej udział ponad 200 ratowników. Zginęło co najmniej siedem osób, a kilkadziesiąt zostało rannych (wśród nich co najmniej jeden strażak).

Jeszcze po południu nie było pewności, jak doszło do eksplozji. Według świadków zdarzenia, tuż przed wybuchem w okolicy unosił się zapach gazu... Do biura Con Edison dzwonił w tej sprawie jeden z zaniepokojonych mieszkańców. – Przyjęliśmy to wezwanie o godzinie 09:13 – przekazuje Sydney Alvarez rzecznik prasowy firmy. – Na miejsce zgłoszenia zostały wysłane ekipy techniczne. Jednak wybuch nastąpił, zanim dotarły na miejsce – dodaje.

Kamienice całkowicie się zawaliły. Nie wiadomo, ilu mieszkańców przebywało w budynku podczas eksplozji, dlatego ofiar może być więcej...

Do tragedii doszło w pobliżu trasy pociągu podmiejskiego. Ponieważ zwały gruzu spadły na trakcję kolejową, czasowo zatrzymano kursowanie Metro North Rail Road z Grand Central Terminal.

Wciąż trwa ustalanie przyczyn potężnej eksplozji. NYPD wyklucza, że był to atak terrorystyczny, choć na miejscu wybuchu do wieczora pracowali saperzy i agenci FBI.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: