NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy P-SFUK, CP-S. Co dalej z Unią i Centrum

P-SFUK, CP-S. Co dalej z Unią i Centrum

19.03.2013, godz. 08:50
P-SFUK
foto:

Dzień po zebraniu zorganizowanym przez radę dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej odbyło się drugie - zebranie informacyjne członków Unii i Centrum Polsko-Słowiańskiego.

W spotkaniu prowadzonym przez Marka Wysockiego w audytorium szkoły św. Stanisława Kostki przy 12 Newel Street na Greenpoincie wzięło udział blisko sto osób. Przyszli również członkowie rady dyrektorów Unii: Beata Klar-Jakubowski, Marzena Wojczulanis oraz Leon Kokoszka.

W pierwszej części spotkania Marek Wysoki omówił aktualną sytuację w Centrum i Unii. Zbierano również podpisy pod petycją o zwołanie zebrania specjalnego w Centrum Polsko-Słowiańskim w celu usunięcia z rady dyrektorów tej organizacji Bożeny Kamińskiej, Janusza Jóźwiaka oraz Danuty Bronchard.

W dalszej części spotkania z bardzo dobrym i merytorycznym wykładem wystąpił dyrektor P-SFUK Leon Kokoszka, który omówił sytuację finansową Unii i jej możliwości inwestycyjne.

Podczas otwartego forum kilkakrotnie pojawiły się głosy, że ekspansja Unii do Chicago była niepotrzebna i naraziła Unię na straty finansowe. Za ograniczeniem dalszej ekspansji Unii opowiedzieli się zarówno prowadzący spotkanie Marek Wysocki, jak i dyrektor Leon Kokoszka. Zgodzili się również, że wszelkie decyzje strategiczne powinny być podejmowane po konsultacji z członkami. Obecni na spotkaniu członkowie rady dyrektorów P-SFUK podkreślali, że wiele decyzji zostało podjętych przez ich poprzedników w radzie.

W trakcie zebrania składano również podpisy pod kilkoma wnioskami do rady dyrektorów P-SFUK, między innymi o ograniczenie liczby dyrektorów zasiadających w radzie do 9. Wnioski te zostaną przedłożone radzie podczas jej najbliższego posiedzenia.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: