NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Co dalej z nowojorską amnestią?

Co dalej z nowojorską amnestią?

17.09.2014, godz. 01:00
NYC, NY, Nowy Jork, New York City,
foto:

Projekt ustawy „New York is Home” autorstwa nowojorskich demokratów został przyjęty z dużą nadzieją przez imigrantów oraz reprezentujące ich organizacje.

– Nowy Jork od zawsze był domem imigrantów! Byłoby naprawdę wspaniale, gdyby politycy w Waszyngtonie wzięli przykład z naszych nowojorskich polityków. Uważam, że projekt ustawy dający milionom imigrantów przywileje, na jakie naprawdę zasłużyli, jest godny naśladowania. Chylę czoła przed naszymi politykomi i dziękuję im za tę inicjatywę w imieniu wszystkich nowojorskich imigrantów – powiedział „Super Expresowi” Javier H. Valdes z Make the Road New York.

Dodał jednocześnie, że jego organizacja wspólnie z innymi działającymi w Nowym Jorku będzie kontynuować prace mobilizujące polityków w Waszyngtonie – łącznie z prezydentem Barackiem Obamą – do pracy nad kompleksową reformą prawa imigracyjnego.

– Teraz jest na to czas. Inicjatywa nowojorskich demokratów pokazuje, że zależy im na głosach imigrantów, a jak inaczej mogą je zdobyć, jak nie powracając do prac nad reformą? – pyta Valdes.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: