NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Co czytają nowojorskie Polki a co Polacy? Idealna książka na urlop

Co czytają nowojorskie Polki a co Polacy? Idealna książka na urlop

06.07.2014, godz. 16:49
książka, książka na urlop
książka, książka na urlop foto:

Coraz więcej Polaków z metropolii nowojorskiej zaczyna planować urlopy i wakacyjne wyjazdy. Ale okazuje się, że nie samo zwiedzanie jest najważniejsze. Niektórzy nie wyobrażają sobie dobrego wypoczynku bez ciekawej lektury do poduszki.

Duży wybór polskich książek, w tym wiele nowości, można znaleźć w greenpoinckich księgarniach Polonia i Ex Libris.  – Rzeczywiście już przed długim weekendem, takim jak 4 lipca zjawia się u nas więcej klientów – zauważa Maja z księgarni Ex Libris przy Nassau Ave. –  Muszę jednak podkreślić, że kobiety latem szukają zupełnie innych książek niż mężczyźni. Panie wybierają raczej „lżejsze” powieści jak romanse, czy też książki przygodowe. Są to pozycje dobre zarówno na plażę jak i do poczytania przed snem. Panowie natomiast wolą kryminały lub literaturę polityczną. Oczywiście nie jest to regułą i każdego klienta już na wstępie dokładnie pytamy jakie książki lubi – dodaje.  
Choć sezon wydawniczy przypada tradycyjnie na jesień, to jednak wiele tytułów trafia do sprzedaży właśnie w przeddzień wakacji. Jest więc w czym wybierać.
Wśród nowości wydawniczych cieszących się powodzeniem polonijnych czytelniczek znajdziemy chociażby: „Grand” Janusza L. Wiśniewskiego, „Okruchy raju” Tanya Valko, „Najdłuższą podróż” Nicholasa Sparksa, „Zagubione niebo” Katarzyny Grocholi, czy też „Kobietę na krańcu świata” Martyny Wojciechowskiej. Dobrze sprzedaje się również książka Moi Rodzice autorstwa Marii Kaczyńskiej. Z kolei panowie sięgają po takie pozycje jak: „ Ćwiartka Raz Karoliny Korwin-Piotrowskiej, „Polaków Dzieje Bajeczne” Waldemara Łysiaka, „Baśń jak niedźwiedź. Historie amerykańskie” Gabriela Maciejewskiego, czy też „Resortowe dzieci”, „Media” autorstwa Doroty Kani,  „Jerzy Targalski" Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza. Do tego można dodać kryminały jak chociażby „Ciernistą Różę” Charlotte Link, czy też najnowszą powieść „Sześć lat później” Harlana Cobena.
Tekst Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: