NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ciężki konar spadł na turystkę w Central Parku

Ciężki konar spadł na turystkę w Central Parku

13.06.2013, godz. 02:00
Central Park
foto:

W bodaj najbardziej znanym parku na świecie turyści nie mogą się czuć bezpiecznie. Na spacerującą alejkami parku 59-letnią turystkę z Terre Haute w stanie Indiana spadła ciężka i gruba gałąź z drzewa.

Jak podaje NBC News, do zdarzenia doszło między 86th Street i Central Park West. Kobieta została dotkliwie uderzona w głowę, w stanie ciężkim przewieziono ją do pobliskiego szpitala.

- Widziałam, jak niosą na noszach kobietę, która miała założony wzmocniony opatrunek na szyi. Mówiła do męża, że ją bardzo boli - opowiadała dziennikarzom Jessica Wolman z Brooklynu, która była świadkiem zdarzenia.

To nie pierwszy tego typu wypadek w Central Parku. W czerwcu 2010 roku gałąź spadająca z drzewa zabiła 6-miesięczne dziecko i raniła jego matkę. W tym roku, w ten sam sposób stracił życie mężczyzna, kiedy gałąź oberwała się wprost na niego pod ciężarem śniegu.

W ubiegłym tygodniu Departament Parków wypłacił odszkodowanie na kwotę 11,5 milionów dolarów mężczyźnie, który został dotkliwie raniony przez gałąź.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: