NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ciężki gruz zwalił się mieszkankę Brooklynu, kobieta leży w szpitalu. Kamienica w ruinie

Ciężki gruz zwalił się mieszkankę Brooklynu, kobieta leży w szpitalu. Kamienica w ruinie

21.06.2014, godz. 19:25
dom
foto:

To wręcz niewiarygodne w jak złym stanie technicznym jest część budynków, w których mieszkają nowojorczycy. Tym razem o krok od tragedii było na Brooklynie... W wyniku częściowego zawalenia się kamienicy, znajdującej się przy Flushing Avenue i Humboldt Street, ranna została kobieta.

– Ofiarę przewieziono do Kings County Hospital. Całe szczęście obrażenia, jakie odniosła, nie zagrażają jej życiu – powiedział rzecznik prasowy FDNY.
Na miejscu groźnego wypadku dość szybko pojawili się urzędnicy z Department of Buildings, którzy mają zbadać co było przyczyną zawalenia się fragmentu remontowanego budynku.


– Nagle usłyszałem straszliwy huk. Przez moment myślałem, że doszło do jakiegoś wypadku samochodowego! Nigdy nie sądziłem, że będę świadkiem czegoś takiego – powiedział Jose Abreu, jeden ze świadków zdarzenia.


– Na wszystkie prace, które były wykonywane, firma budowlana uzyskała odpowiednie zezwolenia – powiedział jeden z urzędników...
Ale co to za wytłumaczenie... Okoliczni mieszkańcy są wściekli i dalej obawiają się o własne zdrowie. – Niemal każdego dnia parkowałem swój rower pod tym budynkiem. To dosłownie łut szczęścia, że nie ja zostałem ranny. Ale czy gdzie indziej jest bezpiecznie? – powiedział Ben Roberts.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: