NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Chuck Hagel, były sekretarz obrony, będzie głównym prelegentem na tegorocznej Konferencji Polsko-Amerykańskiej.

Chuck Hagel, były sekretarz obrony, będzie głównym prelegentem na tegorocznej Konferencji Polsko-Amerykańskiej.

16.09.2015, godz. 00:00
Chuck Hagel
foto:

Amerykańsko-Polska Rada Doradcza to ponadpartyjna organizacja non-profit z siedzibą w Waszyngtonie DC, której misją jest angażowanie amerykańskiej Polonii w życie polityczne. Konferencja odbędzie się 10 października w siedzibie Rady Atlantyckiej przy 1030 15th Street Northwest w Waszyngtonie.

Konferencja co roku odbywa się w innym mieście, ale zawsze skupia się na najbardziej istotnych kwestiach dotyczących amerykańskiej Polonii oraz Amerykanów polskiego pochodzenia, jak również spraw kształtujących strategiczne partnerstwo pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską. - Tegoroczny program, oprócz przemówienia sekretarza Hagla i Teda Kontek z Departamentu Stanu, obejmuje również dyskusję panelową na temat znaczenia głosów mniejszości etnicznych w najbliższych wyborach prezydenckich w USA oraz potencjalnych skutków umowy TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership) dla handlu, zatrudnienia i niezależności energetycznej. Konferencję otworzy Ryszard Schnepf, Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych - powiedział Darek Barcikowski, jeden z organizatorów konferencji.
Uczestnicy zostaną również poinformowani o działaniach zmierzających do zapewnienia członkostwa Polski w amerykańskim programie bezwizowym Visa Waiver, a także o Agendzie Polsko-Amerykańskiej, czyli dokumencie sporządzanym i przedstawianym co cztery lata kandydatom na prezydenta USA. Rak

Darek Barcikowski


Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie internetowej: www.americanpolishadvisorycouncil.org/annual-conference. Tegoroczna konferencja jest sponsorowana przez: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Fundację Kościuszkowską, Wydział Handlu i Inwestycji Polskiej Ambasady w Waszyngtonie oraz Kancelarię Prawną Andrzeja Kamińskiego.

foto: Chuck Hagel, były Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych, będzie głównym prelegentem na tegorocznej konferencji (Źródło: Defense Dept.)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: