NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Chcieli wysadzić bomby na Times Square

Chcieli wysadzić bomby na Times Square

27.04.2013, godz. 02:00
Times Square, usa
foto:

Tak twierdzi Dżochar Carnajew, zatrzymany zamachowiec z Bostonu. W piątek został przetransportowany ze szpitala do więzienia. - Nie wiem, czy bylibyśmy w stanie powstrzymać terrorystów, gdyby przyjechali tutaj - komentował Michael Bloomberg (71 l.), burmistrz Nowego Jorku.

Jak podaje Fox News, zamachowcy mieli przygotowanych sześć bomb, które chcieli użyć w Nowym Jorku. Ładunki wybuchowe chcieli odpalić na Times Square.

- O tym, że bracia planowali zamach na metropolię, poinformował śledczych, leżąc w szpitalnym łóżku, Dżochar Carnajew. Według jego relacji on i jego starszy brat (zabity w czasie pościgu w Bostonie) chcieli 18 kwietnia wybrać się w podróż do Nowego Jorku - powiedział Raymond Kelly (71 l.), komisarz nowojorskiej policji. Zamachowcy mieli sześć ładunków wybuchowych. Jedną bombę umieszczoną w szybkowarze oraz pięć bomb rurowych.

Dżochar (19 l.) i jego brat Tamerlan (†26 l.) w miniony czwartek wieczorem porwali samochód. To nim mieli uciec przed pościgiem do Nowego Jorku i w metropolii dokonać powtórki z masakry na maratonie. Całe szczęście zostali powstrzymani. W wyniku obławy zginął starszy z zamachowców, młodszemu udało się zbiec, jednak po kilkugodzinnej obławie został pojmany przez funkcjonariuszy. Z ciężkimi ranami trafił do szpitala.

W piątek młodszy z braci Carnajewów został przewieziony do więzienia w Fort Devens w Massachusetts. Kilka dni temu przyznał się do przeprowadzenia razem z bratem Tamerlanem zamachu w Bostonie. Stwierdził, że do ataku terrorystycznego namówił go straszy brat. Podejrzanemu grozi nawet kara śmierci.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: