NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Chciał zabić Obamę promieniami Roentgena?!

Chciał zabić Obamę promieniami Roentgena?!

22.06.2013, godz. 02:00
Pieczęc FBI
Pieczęc FBI foto:

W ręce FBI w Albany wpadł Glendon Scott Crawford (49 l.), który od miesięcy pracował nad konstrukcją wyrafinowanego aparatu. Jak ustalono, planował zamach z użyciem promieni roentgenowskich w śmiertelnej dawce. Celem zamachów, według słów samego Crawforda, były organizacje muzułmańskie oraz pewna ważna postać polityczna. Źródła bliskie śledztwu ujawniły, że chodziło o prezydenta...

Jak podaje NBC News, mężczyzna został aresztowany pod zarzutem próby spisku. Obwiniał Baracka Obamę, że to jego polityka doprowadziła do niedawnych zamachów bombowych w Bostonie. Glendon Scott Crawford był mechanikiem i pracował dla General Electric. Jest także członkiem Ku-Klux-Klanu. Podejrzany pracował nad budową aparatu rentgenowskiego, który po zdalnym uruchomieniu emitowałby śmiercionośne dawki promieniowania.

Mężczyzna nie działał sam, namówił do udziału w budowie maszyny Erica Feighta (54 l.). Jak podaje "Newsday", aparat miał być ukryty w ciężarówce i uruchomiony zdalnie. Według FBI w razie wprowadzenia w życie plan byłby skuteczny i śmiertelny w skutkach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: