NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Chcesz uczcić pamięć? Płać!

Chcesz uczcić pamięć? Płać!

16.04.2013, godz. 02:00
Chcesz uczcić pamięć? Płać!
foto:

Chcą zarobić na tragedii! Na ludziach, którzy tak tragicznie zginęli - oburza się Jim Riches. Ten emerytowany strażak, który stracił w ataku terrorystycznym syna, uważa, że pobieranie opłaty za wejście do Parku Pamięci jest skandaliczne. Podobnego zdania jest większość nowojorczyków, o rodzinach ofiar nie wspominając - donosi "New York Post".

Zarząd National September 11 Memorial & Museum wprowadził 2-dolarową opłatę od każdego, kto rezerwuje wejściówkę przez stronę internetową lub robi to telefonicznie.

Joe Daniels, prezydent zarządu Parku Pamięci i Muzeum Ofiar 9/11, napisał w oświadczeniu, że pieniądze z opłaty mają być przeznaczone na utrzymanie parku. Ale nowojorczyków nie przekonuje takie tłumaczenie i nie kryją swojego oburzenia. Ich zdaniem pobieranie opłaty od kogoś, kto chce oddać hołd ofiarom i pomodlić się w skupieniu za tych, którzy tragicznie zginęli 11 września 2001 roku, jest po prostu oburzające.

- To tak jakby kazać komuś zapłacić za wejście na cmentarz - mówi Jim Riches.

Zarząd National September 11 Memorial & Museum przypomina, że można wejść do Parku pamięci za darmo. W tym celu trzeba pójść do Centrum Informacyjnego Parku Pamięci przy Vesey Street. Liczba wejściówek jest jednak bardzo ograniczona. Od czasu otwarcia we wrześniu 2011 roku National September 11th Memorial odwiedziło ok. 7 milionów osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: