NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Charytatywny mecz w Nowym Jorku! Poznaj legendy Stali Mielec!

Charytatywny mecz w Nowym Jorku! Poznaj legendy Stali Mielec!

05.12.2014, godz. 00:00
Charytatywny mecz w Nowym Jorku!
foto:

Chcesz poznać osobiście Bogusława Wyparło, legendarnego wychowanka Stali Mielec, byłego reprezentanta Polski i choć na chwilę przywrócić uśmiech na twarzach dzieci z domów dziecka w Polsce. Przyjdź 7 grudnia o godzinie 2 pm do McCarren Park na Greenpoincie. Zmierzą się tam Klub’39 i Stal Mielec New York.

Pomysłodawcą meczu jest współzałożyciel Stali Mielec NY i Klubu’39 – Adrian Kusek. Nie będzie to zwykły mecz. Tym razem podczas sportowych rozgrywek zbierane będą pieniądze na potrzeby dzieci z domu dziecka z Polsce.

- Liczymy na spory odzew polonijnych kibiców, wszak cel jest szczytny. Zbliżają się święta, postarajmy się, aby dla dzieci z domu dziecka w Skopaniu były one cieplejsze niż zwykle! – zachęcają organizatorzy. 

Klub’39 to organizacja, która zrzesza mielczan rozsianych po całym świecie (Włochy, Hiszpania, Szkocja, Anglia, Irlandia, Francja, Grecja, USA, Polska), którzy w różny sposób pomagają macierzystemu klubowi w Mielcu. Oprócz Bogusława Wyparło, w składzie K’39 zobaczymy też innych, byłych pierwszoligowych graczy z Mielca!

Drużyna piłkarska Stali Mielec New York została założona w roku 2004 i aktualnie występuje w prestiżowej pierwszej lidze Cosmopolitan, która jest najlepszą „amatorską” piłkarską ligą w USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: