USA nowy jork newsy nowy jork newsy Cała Polonia walczy o zdrowie Adasia

Cała Polonia walczy o zdrowie Adasia

31.03.2013, godz. 02:00
Adaś Aftyka
foto:

O Adasiu Aftyce z Lublina, który przebywa wraz z babcią w NYC i walczy z ciężką chorobą, pisaliśmy już kilkakrotnie. Okazuje się, że do akcji pomocy dziecku włączyła się niemal cała Polonia. Chęć pomocy zadeklarowała również firma Lowell, największy w Stanach importer i producent europejskiej żywności. Natomiast największa polonijna organizacja finansowa Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przekazała na pomoc Adasiowi 5 tysięcy dolarów.

Obecnie chłopczyk jest już po pierwszym zabiegu, przed nim kolejne.

- Dziękujemy za pomoc, troskę i zainteresowanie Adasiem. Kuracja dopiero się rozpoczęła i potrwa kilka miesięcy. A ile, to zależy od efektów działania leków i zabiegów. Na najbliższy miesiąc są zaplanowane 4 zabiegi na oku, jeden na tydzień. Te zabiegi wspomaga zastosowana już chemioterapia. Kolejna ma być za miesiąc. Lekarze podkreślali, że choroba u Adasia jest zaawansowana i jej leczenie wymaga czasu. Najważniejsze, że leczenie jest już rozpoczęte i raczysko ma być zniszczone. Precz z oczu, a kysz! - mówi babcia Adasia Danuta Gołębiowska.

Dotychczasowa akcja zbiórki pieniędzy w USA przeprowadzona przez Children's Smile Foundation przyniosła 6 tys. dol. Natomiast zbiórka pieniędzy po mszach świętych w parafii św. Krzyża na Maspeth pozwoliła uzyskać kolejne 5 tys.

- To wszystko dzięki hojności samych tylko parafian i życzliwości proboszcza i księży - podkreśla babcia Adasia.

Wiele innych parafii również zgłosiło chęć pomocy i organizuje zbiórki pieniędzy na rzecz leczenia Adasia. Pani Danuta uzyskała również pomoc od Fundacji Barbary Piaseckiej-Johnson, dzięki której na konto Adasia wpłynęło 15 tys. dolarów.

Marcin "Bubell" Filipowski ogłosił, że za zgodą pani Danuty, razem z Martyną Florczak, zorganizuje koncert charytatywny na rzecz Adasia. A Walter Kubicki i Ela Czekański, którzy od lat pomagają i udostępniają klub na charytatywne koncerty WOŚP, sami zadeklarowali miejsce na tę imprezę. Koncert odbędzie się 26 kwietnia w klubie Wisła w Garfield. Zagrają m.in. zespół Atur, Prime Prophecy, Abstrakcja oraz Ania Tańska i Tomek Poplawski "Junior".

Możesz pomóc

Jeśli chcesz pomóc Adasiowi, pieniądze możesz wpłacić elektronicznie kartą kredytową lub przez paypal na www.adamaftyka.com bądź na konto w banku CHASE, z którym współpracuje szpital.

CHASE, 360 East 72-nd St. New York, NY 10021 USA

Account Name: Adam Aftyka

Account number: 3006175979

Routing / ABA number: 021000021

International Bank Code = Swift Code: CHASUS33

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: