NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Cała Polonia czyta dzieciom

Cała Polonia czyta dzieciom

15.04.2013, godz. 02:00
Polskie stoisko na nowojorskich targach książki BEA
foto:

Czytajcie dzieciom po polsku, naprawdę warto - zachęca Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta Dzieciom. Dzięki wsparciu organizacji polonijnych, Konsul Generalnej w Nowym Jorku oraz pieniądzom z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, chce przekonać do tej idei wszystkich polonijnych rodziców.

- Akcja jest przeniesieniem na grunt amerykański doświadczeń i strategii ogólnopolskiej kampanii, która ma na celu uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia, jakie ma czytanie dziecku i poświęcania mu czasu dla jego rozwoju - mówi Marta Kustek z polonijnego portalu Dobrapolskaszkola.com.

W akcję włączyły się oprócz portalu: Fundacja Noble Planners, Polonia For Kids, Polski Konsulat RP w Nowym Jorku, Fundacja Kościuszkowska oraz wielu polonijnych działaczy.

- W ramach programu czytania dzieciom od maja do października br. zostanie zorganizowana seria spotkań, które mają zachęcić polskie dzieci i ich rodziców do czytania w ojczystym języku - mówi Edyta Maselbas z Fundacji Noble Planners.

Według zapowiedzi mają w nich brać udział polscy i polonijni celebryci, którzy sami będą czytać ulubione przez dzieci bajki. Spotkania będą organizowane w polskich szkołach, bibliotekach, miejscach, gdzie mieszka najwięcej polskich rodzin.

- Dzieci będą mogły obejrzeć również występy polskich aktorów oraz wziąć udział w grach i konkursach - mówi Kustek. - Codzienne czytanie dziecku to najtańsza i najbardziej skuteczna inwestycja w jego szczęśliwą przyszłość! - dodaje.

Zachęcamy do odwiedzenia stron fundacji

www.cpcd.pl

www.takwartozyc.pl

www.iumw.pl

www.RodzinneCzytanie.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: