NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Były burmistrz NYC potwierdza, że myśli o rozpoczęciu kampanii. Prezydent Bloomberg?

Były burmistrz NYC potwierdza, że myśli o rozpoczęciu kampanii. Prezydent Bloomberg?

10.02.2016, godz. 00:00
Michael Bloomberg
foto:

Skoro był burmistrzem, i to przez trzy kadencje, Nowego Jorku, to dlaczego nie być prezydentem Ameryki… Michael Bloomberg – miliarder, świetny biznesmen i magnat medialny – potwierdził w „Financial Times”, że poważnie myśli o włączeniu się do wyścigu o fotel w Białym Domu.

– Rozważam wszystkie możliwe opcje. To, co obserwuję teraz w obecnej kampanii i zachowaniach kandydatów, mocno mnie niepokoi i moim zdaniem jest obraźliwe dla wyborców. Poczyniłem już pewne kroki, by móc rozpocząć kampanię – powiedział Bloomberg w rozmowie z „Financial Times”.
Zdradził też, że deadline co do ostatecznej decyzji wyznaczył sobie na marzec.
Były burmistrz zlecił sondaż na temat jego szans na wygraną z Hillary Clinton i Donaldem Trumpem, potencjalnymi kandydatami Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej. Jeżeli zdecyduje się, to będzie startował jako kandydat niezależny.
Bloomberg przez wiele lat był demokratą. Przeszedł do Partii Republikańskiej dopiero w 2001 r. ubiegając się o stanowisko burmistrza Nowego Jorku. Jednak już o trzecią kadencję starał się jako kandydat niezależny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: