NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bydlę to mało!!! Polak z New Britain katował swojego psa, przypalał, głodził, dźgał w oczy i ciął język

Bydlę to mało!!! Polak z New Britain katował swojego psa, przypalał, głodził, dźgał w oczy i ciął język

30.10.2013, godz. 02:00
pies
foto:

Ameryka jest wstrząśnięta bestialstwem 32-letniego Radosława Czerkawskiego, który zakatował 2-letnią suczkę rasy pitbul. Polak stanął przed sądem w New Britain, Connecticut, gdzie postawiono mu 11 zarzutów znęcania się nad zwierzęciem. Pies został znaleziony w parku Quincy w stanie Massachusetts. Policjanci, którzy go zobaczyli, nie mogli uwierzyć własnym oczom: tak zmaltretowanego zwierzęcia nigdy nie widzieli! Podobne tortury mógł zadać tylko potwór... Ledwo żywy piesek musiał być wcześniej bity, przypalany, głodzony, miał wkładany długopis w oko i pocięty język. Niestety, zwierzę trzeba było uśpić.

Zwyrodniały sprawca przestępstwa potrzebował w sądzie tłumacza, gdyż nie mówi po angielsku, a w Stanach przebywa nielegalnie od marca tego roku (według naszych informacji jego wiza straciła ważność). Polak pracował w Massachusetts jako opiekun starszej osoby, która niedawno zmarła.

- Robimy wszystko, żeby tę sprawę wyjaśnić do końca, szukamy świadków - powiedział John Dougan, kapitan policji z Quincy.

W miniony poniedziałek przed sądem w New Britain dziesiątki osób domagały się surowego wyroku dla oprawcy psa. Nie brakowało wśród nich naszych rodaków: - Jestem wzburzona postępowaniem tego człowieka, on jest po prostu potworem! Tortury zadane biednemu zwierzęciu powinien odczuć na własnej skórze, a i tak byłoby to dla niego za małą karą - powiedziała nam Polka, która brała udział w demonstracji. W New Britain mieszka wiele osób polskiego pochodzenia. Jak się dowiedzieliśmy, Czerkawski nie był jednak znany w polonijnym środowisku, gdyż przyjechał do USA niedawno i z Connecticut przeniósł się do Massachusetts. Psa kupił sobie za pośrednictwem strony internetowej Craiglist...

autor: Marta Kossecka-Rawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: