NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz podpisał… Kto oszczędzi $443 na metrocard?

Burmistrz podpisał… Kto oszczędzi $443 na metrocard?

22.10.2014, godz. 00:00
MTA, NYC
foto:

Stało się tak, jak na początku miesiąca zapowiadał „Super Express”! Blisko półtora miliona dojeżdżających metrem nowojorczyków od 2016 roku zaoszczędzi rocznie 443 dolary na MetroCard! Burmistrz Bill de Blasio (53 l.) podpisał bowiem rozszerzoną wersję Tax-Free Transit Benefits Bill.

Jak przypomina Riders Alliance – organizacja stojąca na straży praw dojeżdżających nowojorczyków – ustawa ta pozwala odliczyć koszt zakupu miesięcznej MetroCard od podatku federalnego. Zgodnie z rozszerzoną wersją możliwość taką musi zapewnić każdy pracodawca, który zatrudnia w pełnym wymiarze godzinowym minimum 20 pracowników.

W praktyce oznacza to, że osoba, która zechce skorzystać z ulgi, będzie miała potrącaną z czeku – przed opodatkowaniem – odpowiednią kwotę. A pracodawca będzie musiał uprzednio zgłosić to i podpisać odpowiednią umowę z MTA.

Jak wyliczyli członkowie miejskiej komisji ds. transportu – którzy już na początku miesiąca jednogłośnie przyjęli nowelizację ustawy – roczna oszczędność dla pracownika wyniesie 443 dol. jeżeli będzie kupować 30-dniową MetroCard. Oszczędzi również pracodawca z tytułu odprowadzania podatku. Będzie to jednak kwota mniejsza, bo sięgająca rocznie 103 dol. od pracownika.

Nowe prawo zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2016 oku. Tym samym Nowy Jork będzie mieć takie same przepisy jak District of Columbia i San Francisco Bay Area.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: