NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz ogłosił nowe regulacje dotyczące Affordable Housing. Koniec z przekrętami na loteriach mieszkaniowych...?

Burmistrz ogłosił nowe regulacje dotyczące Affordable Housing. Koniec z przekrętami na loteriach mieszkaniowych...?

06.10.2016, godz. 00:00
Affordable housing
foto:

Loterie mieszkaniowe od wielu, wielu lat cieszą się wielką popularnością ale w tym samym czasie – poza zainteresowaniem – wzbudzają wiele kontrowersji... Dlaczego? Bo jakimś „dziwnym trafem” mieszkania dla uboższych nowojorczyków trafiały bardzo często nie do tych co powinny...  Wszystko przez możliwości w niedoskonałych przepisach. Ale teraz jest nadzieja, że to się skończy. Nowe regulacje zarządzone przez burmistrza Billa de Blasio mają zapobiec nadużyciom i dawać szanse osobom, które naprawdę potrzebują taniego mieszkania w ramach Affordable Housing.

Każda informacja o dostępnych mieszkaniach w ramach Affordable Housing zawsze wywołuje wielkie zainteresowanie... Kto nie chciałby apartamentu w atrakcyjnej części Nowego Jorku za jeszcze bardziej atrakcyjną cenę?! Kryteria są zawsze określane z góry. M.in.: musimy mieć odpowiednie dochody, mieszkać w określonym miejscu... Wiadomo, mieszkań jest mniej niż chętnych ale dlaczego – co wychodzi po czasie – okazuje się, że mimo spełnienia kryteriów, apartament nie trafił do nas do kogoś innego...  I to do osoby, która  nie tylko  posiada wiele mieszkań, domy a teraz ma dodatkowe lokum na wynajem... O tym głośno się nie mówi, ale tak się dzieje....  Ogłoszone właśnie przez władze miasta regulacje dotyczące  Affordable Housing mogą w końcu to zmienić. W ramach nowych przepisów „przekręty” na loteriach mieszkaniowych – choć miasto ciągle nie mówi o tym zjawisku głośno – mają się zakończyć. M.in.dzięki regulacjom dotyczącym, że osoba osoba „wygrywająca” musi fizycznie mieszkać w lokalu. Zmiany mówią też o tym, że osoba, która jest uboga i ma nieciekawą historię kredytową nie będzie mogła być dyskryminowana i automatycznie odrzucana.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: