NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz Nowego Jorku w Watykanie. Zaproszenie dla Ojca Świętego

Burmistrz Nowego Jorku w Watykanie. Zaproszenie dla Ojca Świętego

22.07.2014, godz. 17:44
Billa de Blasio, NYC
foto:

Bill de Blasio (53 l.) nie rzuca słów na wiatr. Przebywający wraz z rodzina na wakacjach we Włoszech nowojorski burmistrz postanowił skorzystać z okazji i osobiście ponowić zaproszenie Ojca Świętego do Nowego Jorku.

Podczas wizyty w Stolicy Apostolskiej, de Blasio spotkał się z sekretarzem Watykanu, kardynałem Pietro Parolinem. Podczas rozmowy ponowił zaproszenie dla papieża Franciszka, podkreślając, że tak on jak i każdy nowojorczyk będzie dumny z wizyty i przyjmie go z otwartym sercem.

– Zdaję sobie sprawę, że nie ma chyba drugiej osoby, która miałaby tak napięty grafik obowiązkowych zajęć jak Ojciec Święty, ale mam nadzieję, że papież przychyli się do tej prośby – mówił Bill de Blasio podczas krótkiej konferencji po spotkaniu z watykańskim sekretarzem. – Na razie żadne konkrety nie zostały ustalone, ale kardynał Parolin był bardzo otwarty na ten pomysł i niczego nie wykluczył – dodał burmistrz.

Warto wspomnieć, że w minionym i obecnym stuleciu Nowy Jork gościł papieży czterokrotnie: w październiku 1965 roku – papieża Pawła VI, w październiku 1979 roku – papieża Jana Pawła II, w październiku 1995 – ponownie Papieża – Polaka, a w kwietniu 2008 – papieża Benedykta XVI.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: