NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz Nowego Jorku traci popularność. Zdaniem wyborców nie zasługuje na reelekcję. Bill de Blasio po raz drugi? Nie, dziękujemy!

Burmistrz Nowego Jorku traci popularność. Zdaniem wyborców nie zasługuje na reelekcję. Bill de Blasio po raz drugi? Nie, dziękujemy!

07.08.2015, godz. 05:00
Bill de Blasio
foto:

To nie są to dobre wiadomości dla włodarza miasta. Dokładnie 20 miesięcy po tym, jak Bill de Blasio objął urząd burmistrza Nowego Jorku, blisko połowa mieszkańców metropolii nie tylko jest zdania, że źle rządzi miastem, ale i uważa, że nie zasługuje na drugą kadencję.

Z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Quinnipac University wynika, że 47 procent ankietowanych uważa, że sposób, w jaki Bill de Blasio prowadzi swoją politykę sprawia, że nie mają zamiaru na niego głosować w kolejnych wyborach, w 2017 roku. Uważają, że decyzje, jakie podejmuje, wcale nie wychodzą na dobre mieszkańcom. Zbyt często ulega wpływom, jest za mało stanowczy, tam gdzie powinien, a zbyt liberalny, tam, gdzie należałoby działać stanowczo. Ale 41 procent nowojorskich wyborców jest zdania, że Bill de Blasio zasługuje na to, by dać mu szansę na drugą kadencję. Z badania Quinnipac University wynika, że nowojorczycy są tutaj – można tak powiedzieć – zgodni. Dokładnie tyle samo jest zadowolonych z jego rządów, co niezadowolonych. SAL
Foto AP

podpis foto Burmistrz Wielkiego Jabłka nie ma lekko, bo podpadł wielu nowojorczykom


RAMKA
Co myślą nowojorczycy o Billu de Blasio

47 % uważa, że nie zasługuje na drugą kadencję
41 % uważa, że zasłużył sobie na drugą kadencję

44 % uważa, że dobrze rządzi miastem
44 % uważa, że źle wykonuje swą pracę
64 % Afroamerykanów jest zadowolonych z rządów de Blasio
32 % białych podziela sposób w jaki rządzi Nowym Jorkiem

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: