NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz do nowojorczyków: Nowy Jork jest bezpieczny! Nie bójcie się!

Burmistrz do nowojorczyków: Nowy Jork jest bezpieczny! Nie bójcie się!

24.03.2016, godz. 00:00
Bill de Blasio, NYC
Bill de Blasio, NYC foto:

Zamach terrorystyczny w Belgii sprawił, że nowojorczycy zaczęli się mocno martwić o swoje bezpieczeństwo. Po doświadczeniach 9/11 trudno się nam dziwić. Ale tak szef NYPD Bill Bratton jak i burmistrz Bill de Blasio zapewniają, że że metropolia jest przygotowana na każdą ewentualność i mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

Jak już pisaliśmy, zaledwie kilka godzin po informacjach o zamachach w Brukseli zaostrzono środki bezpieczeństwa i wysłano uzbrojone patrole do patrolowania miasta.  Ale to nie wszystko, natychmiast zwołano specjalny sztab do walki z terroryzmem, który opracował strategie na wszystkie możliwe ewentualności. Razem z policją współpracuje FBI, służby specjalne i Gwardia Narodowa. – Żadnych informacji o planowanych atakach na metropolię nie mamy, ale Nowy Jork musi być zawsze przygotowany. I zapewniam wszystkich, że jest – mówi Bill Bratton. Wtóruje mu Bill de Blasio. – Jesteśmy przygotowani na każde zagrożenie. Jesteśmy gotowi, by walczyć z każdą formą terroru. Mieszkańcy mogą się czuć bezpiecznie – mówi burmistrz. Na potwierdzenie swoich zapewnień obaj wsiedli do nowojorskiego metra, by pokazać nowojorczykom tak solidarność jak i to, że nie ma się czego bać. Przy okazji burmistrz i szef NYPD rozmawiali z pasażerami i mieszkańcami, a także i policjantami, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.


Trump po atakach: to dowód, że trzeba zamknąć granicę

W reakcji na zamachy w Belgii Donald Trump po raz kolejny powiedział, że najlepszy dowód jak ważne, wręcz konieczne jest zamknięcie granic. Zwłaszcza  przed islamistami. Podkreślił też sposób ścigania terrorystów a następnie „rozprawiania” się z nimi powinien być bardziej zdecydowany.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: