NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz chce dać bezdomnym dach nad głowami

Burmistrz chce dać bezdomnym dach nad głowami

20.11.2015, godz. 00:00
bezdomni
foto:

Wraz z rosnąca krytyką i zarzutami, że ignoruje problem bezdomności, burmistrz Bill de Blasio postanowił wziąć się do roboty. Ogłosił długoterminowy plan zmian i różnych inicjatyw, projektów, inwestycji oraz programów, które pomogą zredukować liczbę bezdomnych żyjących na ulicach miasta.

Koszt tego wielkiego planu to aż 2.6 miliarda dolarów. Część pieniędzy będzie pochodzić z miasta, o resztę burmistrz będzie dopominać się u gubernatora stanu Andrew Cuomo. Wdrażanie zmian mających pomóc bezdomnym, których – według oficjalnych danych – żyje na ulicach miasta blisko 60 tysięcy – ma być rozłożone w czasie na 15 lat. Jednym z ważniejszych projektów jest wybudowanie lub „zaadaptowanie” piętnastu tysięcy mieszkań dla bezdomnych weteranów, osób które straciły dach nad głową w wyniku przemocy domowej oraz tych, które po prostu wszystko straciły w wyniku różnych tragedii losowych.
Ogłoszenie inicjatywy nastąpiła w momencie, kiedy popularność burmistrza zaczęła bardzo mocno spadać. A jednym z powodów jest właśnie sposób w jaki podchodził do problemu bezdomności w metropolii.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: