NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz Bill de Blasio obiecuje... więcej mieszkań. Nie może być tak, że cała pensja idzie na mieszkanie

Burmistrz Bill de Blasio obiecuje... więcej mieszkań. Nie może być tak, że cała pensja idzie na mieszkanie

05.02.2015, godz. 04:00
Billa de Blasio, NYC
foto:

Więcej mieszkań, przede wszystkim tych tanich, w ramach Affordable Housing – to priorytet dla nowojorskiego burmistrza w nowym roku budżetowym. Podczas orędzia o stanie miasta –State of the City – Bill de Blasio zapowiedział rozbudowę sektora mieszkaniowego.

– Nie może być tak, że nowojorczycy pracują tylko po to, by zapłacić za mieszkanie. New York City zawsze szczyciło się mianem miasta dla każdego. Jednak przy obecnych cenach wynajmu mieszkań tak nie jest... – mówił Bill de Blasio w swoim orędziu.

Dlatego burmistrz wezwał do budowy setek tysięcy nowych mieszkań od Staten Island po Brooklyn. Administracja de Blasio może zmienić zasady zagospodarowania przestrzennego miasta, by osiągnąć zakładane cele: 160 tys. mieszkań po cenach rynkowych oraz 200 tys. apartamentów dla mniej zamożnych nowojorczyków.

Burmistrz zasugerował też, by w każdym nowym projekcie budowlanym, powstającym dzięki zmianie przepisów zagospodarowania przestrzennego, deweloper przeznaczył część mieszkań dla mniej zasobnych nowojorczyków. Dodatkowo zaapelował o rozwój publicznej komunikacji, tak by metro i autobusy dojeżdżały do wszystkich dzielnic. Jedną z jego propozycji jest rozwój usług połączeń promem pomiędzy Astorią a Rockaways, południowym Brooklynem, Soundview i Lower East Side.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: