NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Burmistrz apeluje do nowojorskich rodziców: Zapisujcie dzieci do Pre-K! To zaowocuje!

Burmistrz apeluje do nowojorskich rodziców: Zapisujcie dzieci do Pre-K! To zaowocuje!

24.02.2016, godz. 00:00
Pre-K, dzieci, klasa, przedszkole, mali uczniowie
foto:

Lepszy rozwój, tak emocjonalny jak i intelektualny, i większa gwarancja na powodzenie w dalszej edukacji. To tylko niektóre zalety jakie daje posyłanie dzieci do Pre-K, czyli przedszkola. Tak przekonuje Bill de Blasio i apeluje do rodziców, by zapisywali swoje pociechy do miejskich placówek.

– To start, który sprawia, że dzieci zaszczepiają w sobie chęć do nauki i zdobywania wiedzy. To nie jest jakaś abstrakcja, potwierdzają to badania. Tu chodzi o przyszłość naszych dzieci w każdym sensie. Im szybciej maluch „zarazi” się chęcią do nauki, tym bardziej będzie chciał ja kontynuować. A im lepsza edukacja, ukończone wyższe kierunki, tym lepszy start w dorosłe życie. Większa gwarancja zrobienia kariery zawodowe, sukcesu i tym samym komfortu finansowego. Żadne dziecko nie powinno być pozbawione takiej szansy – mówił burmistrz Bill de Blasio na spotkaniu z rodzicami na Brooklynie, zachęcając ich, by zapisywali dzieci do przedszkoli.
Przypomniał, że obecnie wydział edukacji przyjmuje aplikacje dla dzieci urodzonych w 2012. Ten pierwszy etap zapisów upływa w piątek 4 marca. Kolejny odbędzie się w maju, ale im szybciej złożymy aplikację, tym większa szansa, że będzie miejsce dla naszego dziecka i zostanie przyjęte do najlepszego.
Wnioski można składać na stronie internetowej nowojorskiego wydziału edukacji (http://schools.nyc.gov/ChoicesEnrollment/PreK/default.htm) lub zrobić to dzwoniąc na miejską infolinię 311.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: