NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brutalny atak nożem na dwóch klientów centrum handlowego. Rzeź w Clifton

Brutalny atak nożem na dwóch klientów centrum handlowego. Rzeź w Clifton

16.04.2014, godz. 00:00
scena zbrodni, zabójstwo, crime scene
scena zbrodni, zabójstwo, crime scene foto:

Brutalny atak nożem przed centrum handlowym w Clifton! Dwóch mężczyzn – 67-letni Paul Baker i jego kolega 80-letni Clarence Wispelwey – zostało zaatakowanych przez bezdomnego Henry Wernera (61 l.). Rany młodszego z zaatakowanych okazały się śmiertelne...

– Do napaści doszło na parkingu przed Richfield Shoping Center – poinformowała Camelia Valdes, prokurator Passaic County. – Z niewiadomych powodów Henry Werner rzucił się z wielkim nożem na dwóch mężczyzn, którzy właśnie wysiedli z samochodu. Obrażenia Paula Bakera były bardzo poważne i lekarzom nie udało się go uratować, natomiast Clarence Wispelwey dochodzi do siebie w St. Joseph’s Hospital and Medical Center w Paterson.

Zdaniem naocznych świadków z parkingu, gdzie doszło do tragedii, atak był... bardzo dziwny. – Na początku w ogóle nie wiedziałem co się dzieje. Mogło się wręcz wydawać, że ci mężczyźni się wygłupiają. Ale kiedy usłyszałem, że jeden z nich zaczyna krzyczeć: „na pomoc, wezwijcie policję, zostaliśmy zaatakowani nożem”, zdałem sobie sprawę, że dzieje się coś niedobrego – relacjonował jeden z przechodniów.

Okazuje się, że sprawca, który został aresztowany i usłyszał już zarzuty, był dobrze znany w Clifton. – Od lat kręcił się po ulicach, ale nigdy nie było z nim większych problemów. Zupełnie nie wiem co w niego mogło wstąpić, że rzucił się z nożem na tych mężczyzn – mówi Robert Bracken, policyjny detektyw.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: