NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brooklyn. Kierowca, który zabił 12-latkę skradzionym autem już oskarżony

Brooklyn. Kierowca, który zabił 12-latkę skradzionym autem już oskarżony

03.07.2014, godz. 19:00
wypadek samochodowy
śmierć na drodze, Long Island, wypadek, Farmingdale High School, Nowy Jork foto:

Dwunastoletnia dziewczynka nie żyje, a jej mama i siostra są w stanie krytycznym po tym, jak wjechał na nie kierowca, który pędząc 120 mil na godzinę stracił panowanie nad pojazdem. Auto zostało skradzione kilka dni wcześniej. Sprawca – zidentyfikowany przez policję jako Robert Decarlo (26 l.) – zbiegł z miejsca wypadku, porzucając za sobą pojazd. Na szczęście dopadła go już policja.

To makabryczne zajście miało miejsce przed piątą po południu, tuż przed długim weekendem. 12-letnia Joey Sellers szła chodnikiem przy Flatlands Avenue z 38-letnią mamą i 9-letnią siostrzyczką. Nagle z zza zakrętu wyskoczył pędzący Dodge Caravan. Przy prędkości, z jaką się poruszał, kierowca nie mógł zapanować nad pojazdem i wjechał prosto na matkę z córkami. Jedna z dziewczynek znalazła się pod autem. Zamiast pomóc ofiarom, sprawca zbiegł z miejsca tragedii. Pogotowie i policję wezwali naoczni świadkowie, którzy nie czekając ruszyli na pomoc kobiecie i jej dzieciom.

– Zobaczyłem najpierw dwie osoby leżące we krwi, ale nagle ktoś krzyknął, że jeszcze jedna osoba leży pod samochodem. Szybko zaczęliśmy podnosić samochód, by ją wydostać – relacjonował jeden ze świadków.
Dziewczynka nie przeżyła, po przewiezieniu do Kings County Hospital stwierdzono jej zgon. Jej matka i siostrzyczka są w stanie krytycznym. Stróże prawa aresztowali ukrywającego się sprawcę po trwających dzień poszukiwaniach. Mężczyzna, mający dość „bogatą” kartotekę został już oficjalnie oskarżony.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: