NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brooklyn. Wielka manifestacja na rzecz reformy imigracyjnej

Brooklyn. Wielka manifestacja na rzecz reformy imigracyjnej

07.10.2013, godz. 02:00
Dream Act. Młodzi imigranci protestują w Albany
foto:

„To dzięki nam Ameryka jest potęgą”, „Teraz jest czas na reformę”, „Nie zapominajcie o nas” – to tylko niektóre z haseł jakie były skandowane na wielkiem manifestacji na rzecz reformy imigracyjnej. Wśród setek nowojorczyków był również demokratyczny kandydat na burmistrza Nowego Jorku, Bill de Blasio – donosi NY1.
„To dzięki nam Ameryka jest potęgą”, „Teraz jest czas na reformę”, „Nie zapominajcie o nas” – to tylko niektóre z haseł jakie były skandowane na wielkiej manifestacji na rzecz reformy imigracyjnej. Wśród setek nowojorczyków był również demokratyczny kandydat na burmistrza Nowego Jorku, Bill de Blasio – donosi NY1.

–  Zdeję sobie sprawę z tego, że jest to sprawa dość skomplikowana, ale naprawdę nie jestem w stanie pojąć dlaczego ustawodawcy w Waszyngtonie jeszcze bardziej ją kąplikują – mówił podczas sobotniej manifestracji Bill de Blasio. – Ameryka to kraj imigrantów, przez nich zbudowany. Nie możemy nagle o tym zapomnieć. Każdy człowiek zasługuje na to, by być traktowanym z godnością. A imigranci szczególnie na to sobie zasłużyli – mówił dalej de Blasio. Sobotnia manifestacja na rzecz reformy imigracyjnej zaczęła się na Cadman Plaza – czyli w samym sercu Brooklynu. Później tłumy nowojorczyków rozpoczęły marsz ulicami i przez Brooklyn Bridge. Manifestacja była przede wszystkim apelem do ustawodawców o jak najszybsze wprowadzenie kompleksowej ustawy imigracyjnej. – Nie możemy pozwolić na to, żeby spór o wysokość zadłużenia publicznego zepchnął tak ważną sprawę na dalszy tor. Teraz jest czas na reformę! – mówił Bill de Blasio. Zdaniem uczestników manifestacji politycy w Waszyngtonie zaignorują imigrantów. – Tak jakby zapomnieli, kto zbudował ten kraj i kto napędza jego ekonomię – mówił jeden z uczestników manifestacji. SAL
Foto: AP

–  Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dość skomplikowana kwestia, ale naprawdę nie jestem w stanie pojąć dlaczego ustawodawcy w Waszyngtonie jeszcze bardziej ją komplikują – mówił podczas sobotniej manifestracji Bill de Blasio. – Ameryka to kraj imigrantów, przez nich zbudowany. Nie możemy nagle o tym zapomnieć. Każdy człowiek zasługuje na to, by być traktowanym z godnością. A imigranci szczególnie na to sobie zasłużyli – mówił dalej de Blasio.

Sobotnia manifestacja na rzecz reformy imigracyjnej zaczęła się na Cadman Plaza – czyli w samym sercu Brooklynu. Później tłumy nowojorczyków rozpoczęły marsz ulicami i przez Brooklyn Bridge. Manifestacja była przede wszystkim apelem do ustawodawców o jak najszybsze wprowadzenie kompleksowej ustawy imigracyjnej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: