NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brooklyn. Tanie mieszkania przyklepane

Brooklyn. Tanie mieszkania przyklepane

06.03.2014, godz. 20:47
Greenpoint zmieni się nie do poznania
foto:

Jak przewidywaliśmy, tak się stało. Miejska Komisja Planowania Przestrzennego (City Planning Commission) zaakceptowała wynegocjowany kilka dni temu projekt budowy kompleksu mieszkaniowego na brooklyńskim nabrzeżu - na terenie Domino Sugar Factory. Oznacza to, że już w grudniu ruszy budowa pierwszego z apartamentowców, w których w sumie będzie tańszych 700 mieszkań w ramach affordable housing.

Członkowie komisji byli jednogłośni. Ich zdaniem, gwarancje, jakie dał deweloper – czyli Two Trees Management – w nowym projekcie są zadowalające i sprawiedliwe dla nowojorczyków. A przypomnijmy, że chodzi o: zwiększenie powierzchni przeznaczonej na tanie mieszkania o 110 tysięcy stóp kwadratowych oraz zapewnienie, że status tych lokali jako affordable housing nigdy się nie zmieni.

Przy okazji warto wspomnieć – na co zwrócił również uwagę Carl Weisbrod, przewodniczący City Planning Commission – że nowy burmistrz Bill de Blasio (52 l.) postawił sobie za cel wybudowanie w sumie 200 tysięcy mieszkań dla średnio zarabiających nowojorczyków. Czekamy!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: