NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brooklyn prześwietlony przez Wydział Zdrowia

Brooklyn prześwietlony przez Wydział Zdrowia

15.10.2015, godz. 22:00
Brooklyn, Nowy Jork
Brooklyn, Nowy Jork foto:

Zamieszkiwana licznie przez Polaków dzielnica  został dokładnie „zbadany” przez ekspertów Wydziału Zdrowia. Z każdej niemalże strony. Z powstałego w ten sposób raportu można się między innymi dowiedzieć, w której części tej nowojorskiej dzielnicy żyje się najdłużej, gdzie jest najbrudniej czy też gdzie panuje największa bieda i jest najmniej palaczy.

I tak, opublikowane właśnie dane pokazują, że w Borough Park mieszka najwięcej ludzi w biedzie spośród wszystkich części Brooklynu. Więcej aniżeli w East New York znanej ze złej reputacji i wysokiego wskaźnika przestępczości. Ale też i tam żyje się najdłużej – bo średnio dożywa się tutaj 85.3 lat.
W Brownsville aż 40 procent mieszkających w tej części Brooklynu osób pije dziennie co najmniej jeden słodki napój gazowany. Z kolei w East Flatbush jest najmniej, i to nie tylko w dzielnicy, ale całym NYC, palaczy. Jeżeli chodzi o Greenpoint i Williamsburg, to niestety nasza okolica zapisała się w raporcie jako najbardziej zanieczyszczona na Brooklynie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: