NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brooklyn. Polonia celebrowała Dzień Przyjaźni

Brooklyn. Polonia celebrowała Dzień Przyjaźni

04.08.2014, godz. 19:51
polonia, Brooklyn
foto:

O tym, że Polacy czynnie biorą udział w życiu społecznym i kulturalnym Nowego Jorku, wiadomo nie od dziś. W miniony weekend w metropolii roiło się od polskich flag i elementów uświadamiających nowojorczykom, jak wiele mamy do zaproponowania!

Za sprawą Centrum Polsko-Słowiańskiego - największej organizacji społeczno-kulturalnej, Polonia wzięła udział w International Day of Friendship, a polska flaga załopotała koło Brooklyn Borough Hall.

– Międzynarodowy Dzień Przyjaźni obchodzony jest na całym świecie. W ten sposób chcemy promować pokój i jedność – powiedział Eric L. Adams, Brooklyn borough president. – Brooklyn jest zróżnicowanym tyglem kulturowym. Dlatego to wyśmienite miejsce na celebrowanie International Day of Friendship – dodał.

Podczas obchodów miało miejsce uroczyste wystawienie flag państwowych, ale nie tylko: Centrum Polsko-Słowiańskie promowało też wspaniałą polską kuchnię. – Tradycyjne potrawy zostały przygotowane przez Cafeterię działającą przy CP-S – powiedział Bartosz Wiśniewski, administrative assistant z Polish & Slavic Center Inc.

foto arch. CP-S

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: