NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brooklyn. Pięciolatek zabity na oczach matki

Brooklyn. Pięciolatek zabity na oczach matki

18.03.2014, godz. 02:00
Śmiertelny wypadek na Greenpoincie
śmierć na drodze, wypadek, śmiertelne potrącenie pieszego, Greenpoint foto:

Prowadzona przez 23-letnią kobietę honda potrąciła chłopczyka, który szedł z mamą wzdłuż Empire Boulevard na Brooklynie. Mimo wezwań zrozpaczonej matki, krzyczącej: „Przejechałaś mojego synka!!!”, siedząca za kierownicą odjechała z miejsca wypadku. Dopiero chwilę później wróciła, jednak dziecka nie udało się już uratować...

Do tragedii doszło niedzielę około 8.30 wieczorem. Malutki Rashard Charles i jego mama wyszli z mieszkania na Crown Heights. Spacerowali wzdłuż Empire Blvd. i kiedy byli między Rogers Ave. i Nostrand Ave. chłopiec nagle – jak mówili świadkowie – „wyszarpnął się”... W tym czasie prowadząca hondę odyssey kobieta z dużą prędkością cofała swoim autem. Nie zauważyła dziecka i z impetem w nie uderzyła.
Widząc to matka zaczęła przeraźliwie krzyczeć. Podbiegła do hondy, zaczęła uderzać w tylną szybę!

– Usłyszałem przeraźliwy krzyk. Wybiegłem za zewnątrz i zobaczyłem małego chłopca leżącego na ulicy – mówił reporterom Thomas Barry, który jest „suprem” w kamienicy, gdzie mieszkał pięciolatek i jego matka. Potwierdził, że kobieta za kierownicą hondy (jak podaje policja, okazała się nią Elizabeth Mayard) wróciła po chwili i zaczęła... przepraszać. Tłumaczyła, że nie wiedziała, iż kogoś uderzyła.

Tymczasem świadkowie podnieśli dziecko i przenieśli z jezdni w bezpieczne miejsce. – Kilka razy zatrząsło się w konwulsjach, a potem było już bez ruchu – mówił zdruzgotany Barry. Po przewiezieniu do Kings County Hospital stwierdzono zgon pięciolatka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: