NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brooklyn. „Lewe” mandaty od policji

Brooklyn. „Lewe” mandaty od policji

14.03.2014, godz. 00:00
NYPD
foto:

Dostajesz, drogi Czytelniku, mandat od policjanta i po chwili stwierdzasz, że jest nieprawdziwy! Ulga czy powód do zdenerwowania? Funkcjonariusze na Brooklynie wręczają „lewe” mandaty pieszym za ignorowanie czerwonego światła. Odbywa się to w ramach akcji mającej „nauczyć nowojorczyków właściwego przechodzenia przez jezdnię”.

– Kiedy podszedł do mnie mundurowy i dał mi mandat, oczywiście wystraszyłem się i zdenerwowałem, że będę musiał płacić. Ale on zaczął mnie uświadamiać, jak niebezpieczne jest przebieganie na czerwonym i poprosił... bym jeszcze raz poszedł na skrzyżowanie i przeszedł prawidłowo. Wtedy dopiero spojrzałem na kwit i zobaczyłem, że jest to pouczenie, które wygląda dokładnie jak prawdziwy mandat – opowiada mieszkaniec Bay Ridge. To właśnie tamtejszy posterunek nr 86 zorganizował akcję „Bezpieczne przechodzenie przez ulicę”.

Jak wyjaśnia policja, na razie chce tylko ostrzegać osoby przyłapane na „jaywalking”, dodaje jednak, że okres pobłażania nie będzie trwać wiecznie i „nie będzie litości dla przebiegających na czerwonym”.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: