NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy BROOKLYN. Dostała list wysłany w... 1969 roku!

BROOKLYN. Dostała list wysłany w... 1969 roku!

08.04.2014, godz. 18:40
poczta, listy, skrzynka na listy US Postal,
foto:

Oto dowód, że amerykańska poczta jest niezawodna... No, może trochę się spóźnia, ale przesyłkę zawsze dostarczy, nawet jeżeli miałoby to trwać 45 lat. Przekonała się o tym Susan Heifetz z Brooklynu.

Kobieta nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy otrzymała naznaczoną czasem, lekko poszarzałą i przypieczętowaną pocałunkiem kopertę. W środku znajdował się list od jej mamy. Na kartce papieru, słowami pełnymi miłości, napisane były życzenia dla Susan z okazji jej 19. urodzin. Stempel na kopercie wskazywał rok nadania: 1969!

List był zaadresowany do domu, w którym kobieta mieszkała w latach młodości. Ale nigdy nie dotarł tam, kiedy Susan jeszcze w nim mieszkała. Stało się to dużo później i odebrała go rodzina, która się tam później wprowadziła. Najwyraźniej przeznaczenie chciało, by życzenia od matki Susan, która w dniu jej urodzin musiała być poza domem, trafiły do adresatki. Tak też się stało, bowiem zaklejoną kopertę znalazł obecny lokator domu. Przy pomocy internetu odszukał kobietę i zadzwonił do niej.

– Na początku w ogóle nie wierzyłam. Nagle usłyszałam jak on mówi: „Słuchaj mam dla ciebie list i odnalazłem cię, bo myślę, że chciałabyś go mieć. Był nadany w 1969 roku” – opowiadała wzruszona Susan reporterom lokalnej stacji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: