NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Brawo Rodacy! Już prawie zebraliśmy pieniądze na leczenie Marty Godlewskiej! Potrzeba jeszcze troszkę...

Brawo Rodacy! Już prawie zebraliśmy pieniądze na leczenie Marty Godlewskiej! Potrzeba jeszcze troszkę...

03.07.2015, godz. 00:00
Marta Godlewska
foto:

We wtorek Marta napisała na swojej stronie facebookowej: "W 22 dni zebraliście $40 tys.". Niedawno Marta wyjawiła, że zmaga sie z chorobą krwi, która doprowadzi do śmiertelnej białaczki jeśli Marta nie przejdzie leczenia na czas. Lekarze wyznaczyli kurację na 11 lipca, ale okazało się, że 58 tysięcy dolarów, którego nie pokrywa ubezpieczenie, musi być opłacone przez Martę.

Przyjaciółki Marty - Dorota Mishra, założycielka Polish Parents Pomagaja i Martyna Florczak, prezes Polish Gift of Life, rozpoczęły akcje pomocy Marcie 7 czerwca. Natychmiast ruszyły koncerty, festyny, wyprzedaże garażowe i loterie. Osoby znające Martę, jak i zupełnie obce zgłaszały chęć pomocy, dzieliły sie dobrym słowem, wpłacały dotacje na założone dla Marty specjalne konto na stronie gofundme.

O Marcie Godlewskiej pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Ta polonijna wolontariuszka z popularnej facebookowej grupy Polish Parents Pomagaja, psycholog i seksuolog, organizatorka rodzinnych warsztatów Workshops Let's Talk, podbiła serca czytelników „Super Expressu" swoim optymizmem, uśmiechem i zaraźliwym entuzjazmem.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wsparcia Marty, a już niebawem mamy nadzieje napisać o szczęśliwym zakończeniu zbiorki i Marty i powrocie do zdrowia. Trzymamy kciuki!

Pełna lista dobroczyńców Marty Godlewskiej dostępna jest na Facebooku w grupie Polish Parents Pomagaja.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: