NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy „Boston Globe” nastraszył Amerykę Donaldem Trumpem: Diabeł wcielony?

„Boston Globe” nastraszył Amerykę Donaldem Trumpem: Diabeł wcielony?

12.04.2016, godz. 00:00
Trump
foto: AP

Potężne straty na giełdach, bo nowy prezydent Donald Trump wypowiedział wojnę handlową Chinom, deportacja 11 mln nielegalnych emigrantów. Do tego zabijanie rodzin bojowników tzw. Państwa Islamskiego – takie teksty zamieściła bostońska gazeta na fikcyjnej okładce swojej gazety kilka dni temu.  Ma ona pokazać Amerykanom, jak może wyglądać ich kraj, jeśli zagłosują na miliardera.

Dziennikarze tłumaczą, że takie teksty napisali na podstawie przedwyborczych obietnic Trumpa, który jest coraz bliżej nominacji Republikanów w wyborach prezydenckich.

Jego poglądy nie podobają się jego przeciwnikom z tej gazety do tego stopnia, ze apelują do delegatów partii republikańskiej, by, nawet jeśli Trump wygra prawybory prezydenckie, odmówiono mu nominacji – zgodnie z amerykańskimi zwyczajami taka możliwość istnieje. Donald Trump oświadczył już, że jeśli taki scenariusz zostanie zrealizowany, obawia się wybuchu niepokojów społecznych w USA.

„Rzeczywiście, kto wie, do czego będą zdolni zagorzali zwolennicy Trumpa, jeśli poniesie on klęskę z rąk znienawidzonych elit partyjnych” - komentuje „Boston Globe”.

I apeluje, żeby delegaci republikańscy nie wybierali „ równie radykalnego i może jeszcze bardziej niebezpiecznego” skrajnie konserwatywnego  Teda Cruza.

Trump oczywiście skomentował okładkę gazety po swojemu. - Co mam powiedzieć o tym głupim „Boston Globe”? Jest bezwartościowy. Sprzedawany za dolara.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: