NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Boją się imigrantów

Boją się imigrantów

17.07.2013, godz. 02:00
USA, zielona karta
foto:

- Nie godzimy się na tę ustawę! To niesprawiedliwe, by osoby, które złamały prawo i pozostały tu nielegalnie, dostawały takie przywileje, jaką jest praca czy obywatelstwo. Taka amnestia zagraża obywatelom  - tak skandowały tłumy na manifestacji w Waszyngtonie. Jednym z organizatorów tego antyimigracyjnego protestu było Black American Leadership Alliance. Ich zdaniem to właśnie społeczność afroamerykańska najbardziej ucierpiałaby na przyjęciu kompleksowej reformy prawa imigracyjnego.

- Jeżeli ta zaproponowana ustawa zostanie przyjęta przez Kongres, to bardzo boleśnie odczują to wszyscy Amerykanie, ale najbardziej uderzy ona w Afroamerykanów. Masowa imigracja i amnestia spowodują, że zostaną oni pozbawieni równych szans na rynku pracy i zmuszeni do rywalizowania o nią z imigrantami, godzącymi się na niższe stawki i gorsze warunki zatrudnienia. Apelujemy do naszych

reprezentantów w Kongresie, by mieli na sercu dobro Amerykanów - napisali

przedstawiciele Black American Leadership Alliance w liście, jaki został odczytany przed Kapitolem.  Przypomnijmy, że kompleksowa ustawa imigracyjna została już przyjęta w Senacie i teraz jej losy ważą się w Izbie Reprezentantów. Zakłada ona - poza uszczelnieniem granic - ułatwienia w sponsorowaniach pracowniczych, tak wysoko wykształconych, jak i nisko- kwalifikowanych pracowników. A przede wszystkim daje szanse na zalegalizowanie pobytu 11 milionom przebywającym w USA nielegalnym imigrantom, a docelowo stwarza ścieżkę do obywatelstwa. Temu ostatniemu punktowi bardzo sprzeciwiają się konserwatywni republikanie, licznie zasiadający w Izbie Reprezentantów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: