NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bohaterski żołnierz, który powstrzymał terrorystę we Francji, zaatakowany w Kalifornii

Bohaterski żołnierz, który powstrzymał terrorystę we Francji, zaatakowany w Kalifornii

09.10.2015, godz. 21:45
nóż
foto:

Spencer Stone – amerykański żołnierz Air Force, który w sierpniu wraz z dwoma kolegami zapobiegł zamachowi w pociągu na trasie Paryż-Amsterdam – trafił do szpitala. Bohater, który spotkał się z samym prezydentem USA, został kilkakrotnie dźgnięty nożem przed barem w Sacramento w Kalifornii. Jego stan jest ciężki ale stabilny.

Brutalna napaść na 23-letniego żołnierza miała miejsce w nocy ze środy na czwartek w Kalifornii i została zarejestrowana przez jedną z kamer znajdujących się na ulicy.
Okoliczności całego zajścia są niejasne i sprawą zajmuje się lokalna policja, która analizuje zapis z kamer i przesłuchuje świadków.
Stone, który jest żołnierzem sił powietrznych, oraz dwaj jego koledzy – 23-letni student Anthony Sadler i 22-letni członek Gwardii Narodowej stanu Oregon Alek Skarlatos – zasłynęli bohaterską postawą, gdy pod koniec sierpnia obezwładnili uzbrojonego mężczyznę w pociągu Thalys na trasie Amsterdam-Paryż, zapobiegając zamachowi. W Stanach zostali przyjęci jak bohaterowie – spotkali się z prezydentem Barackiem Obamą, gościli w programach telewizyjnych, a w Kalifornii odbyła się parada na ich cześć.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: