NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bohaterski 41-latek z Brooklynu ocalił przed śmiercią kobietę na wózku inwalidzkim. Inaczej spłonęłaby żywcem... Brawo, chłopie!

Bohaterski 41-latek z Brooklynu ocalił przed śmiercią kobietę na wózku inwalidzkim. Inaczej spłonęłaby żywcem... Brawo, chłopie!

22.05.2014, godz. 00:00
pożar
foto:

Takich dzielnych ludzi potrzeba jak najwięcej! Shaun White (41 l.) bezinteresownie rzucił się z pomocą, nie bacząc na śmiertelne zagrożenie! Uratował z płonącego mieszkania kobietę na wózku inwalidzkim, która sama nie miała szans na ucieczkę przed szalejącym ogniem.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce na Flatbush (Brooklyn). W domu przy Ocean Ave. wybuchł pożar, który ogarnął apartamenty na czwartym piętrze. Przerażeni mieszkańcy, nie czekając na ratowników, zaczęli uciekać. Wszyscy ruszyli w kierunku schodów przeciwpożarowych. Niestety, Aloma Malcolm nie mogła samodzielnie opuścić mieszkania – kobieta porusza się na wózku inwalidzkim. Ale znalazł się bohater! Buchające z okien płomienie zauważył stojący po przeciwnej stronie ulicy mężczyzna...

– Zobaczyłem, jak ludzie w popłochu opuszczają swoje apartamenty i schodzą na dół schodami przeciwpożarowymi. Zorientowałem się, że w jednym z mieszkań jest kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim. Nie mogłem się długo zastanawiać i ruszyłem z pomocą – opowiada Shaun White.
Dzięki ofiarności mężczyzny, który na własnych rękach wyniósł niepełnosprawną lokatorkę, w pożarze nikt nie zginął. Aloma Malcolm z objawami zaczadzenia została przewieziona do Maimonides Medical Center. Teraz już czuje się dobrze i lekarze zapewniają, że nic nie zagraża jej życiu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: