NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bohaterska trzecioklasistka uratowała rodzinę przed śmiercią w ogniu. Ośmiolatka zastępcą szefa straży

Bohaterska trzecioklasistka uratowała rodzinę przed śmiercią w ogniu. Ośmiolatka zastępcą szefa straży

12.07.2016, godz. 00:00
pożar, ogień, żywioł
pożar, ogień, żywioł foto:

Ośmioletnia Adrienne Dunn z Whitfield County w stanie Georgia została wyróżniona tytułem Deputy Fire Marshall. Słusznie sobie na to zasłużyła, bowiem dzięki rozsądnemu zachowaniu zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia w jej rodzinnym domu, co mogło zakończyć się prawdziwym nieszczęściem.

Uczennica trzeciej klasy podstawówki poczuła w domu dym. Kiedy weszła do kuchni zobaczyła, że stojąca na kuchence patelnia z tłuszczem płonie. Okazało się, że w znajdującym się nas nią nawiewie doszło do zwarcia, iskra zapaliła się od gazu, a ogień szybko przeniósł się na tłuszcz i zaczął palić. Dziewczynka, zamiast czekać aż ogień się rozprzestrzeni, rezolutnie okryła rękę zmoczonym wodą ręcznikiem zakręciła gaz i zawołała tatę, który chwycił za płonącą patelnię, by ją wynieść. Niestety poślizgnął się i upadł, parząc przy tym dość dotkliwe. Dziewczynka w tym czasie szybko wezwała pomoc, chwyciła za patelnię, wyrzuciła z domu, pootwierała drzwi i okna, by wywietrzyć dom, chwyciła za apteczkę pierwszej pomocy, by opatrzyć tacie ręce i dłoń środkiem na poparzenia od tłuszczu. Kiedy na miejsce przybyła straż, mogli już jedynie posprzątać i – na prośbę Adrienne Dunn – naprawić wentylator w okapie oraz zamontować dodatkowe detektory dymu. Za swój czyn został wyróżniona tytułem zastępcy szefa straży. A skąd wiedziała jak się zachować? Otóż od kilku lat pilnie ogląda program edukacyjny lokalnej straży pożarnej pouczający jak zabezpieczyć się przed pożarem i jak reagować, gdy do niego dojdzie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: