NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bohater zginął w akcji

Bohater zginął w akcji

28.02.2014, godz. 14:08
Pożar
foto:

Gregory Barness (57 l.) poniósł śmierć podczas gaszenia pożaru w piątek rano. Mężczyzna w zawodzie strażaka pracował od 29 lat. Jednak mimo że miał niebywałe doświadczenie zawodowe i w swojej karierze gasił niejeden pożar, tym razem żywioł okazał się bezwzględny. Mężczyzna zginął w płomieniach.

Pożar wybuchł w Akasaka Japanese Restaurant, znajdującej się przy Paterson Ave. w Wallington (Bergen County). Płomienie ognia natychmiast rozprzestrzeniły się na całą powierzchnię restauracji, buchając również na zewnątrz. Przenikliwy mróz utrudniał akcję ratowniczą strażakom. Gregory Barness i jego koledzy nie poddawali się i aby stłumić płomienie, usiłowali wejść przez dach. Niestety okazało się, że dach nie wytrzymał i Barness wpadł prosto w szalejący ogień. Nie miał szans na przeżycie.

Bohater był strażakiem ochotnikiem i służył w Wallington Fire Department od 1972 roku. Swoje powołanie do niesienia pomocy innym przekazał dwóm synom, którzy również są strażakami. Miejscowa społeczność jest pogrążona w żałobie. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się pożaru w restauracji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: