NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bohater nie zastanawiał się ani chwili: skoczył w ogień po matkę i dziecko. Ocalone z płomieni

Bohater nie zastanawiał się ani chwili: skoczył w ogień po matkę i dziecko. Ocalone z płomieni

20.11.2013, godz. 20:29
FDNY, NYC, Nowy Jork,
foto:

Mimo powszechnego przekonania, że w metropoliach takich jak Nowy Jork panuje znieczulica, ta historia przywraca nadzieję, że jest inaczej... Sąsiad uratował z płonącego dwurodzinnego domu kobietę, która porusza się na wózku inwalidzkim oraz jej małe dziecko...

Pożar wybuchł w budynku znajdującym się przy Summit Avenue na Highbridge na Bronksie. Szybko rozprzestrzeniające się płomienie ognia zniszczyły dom niemal doszczętnie. Zanim nadjechały służby ratunkowe, dzielny sąsiad nie zważając na niebezpieczeństwo wszedł w ogień i wyciągnął z płonącego domu matkę oraz jej 2-letnie dziecko!

– Gdy zobaczyłem, jak płomienie wydobywają się z okien, nie zastanawiałem się ani chwili. Wiedziałem, że muszę tam wejść i uratować osoby, które znajdują się w środku. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda – powiedział Luz Fernandez, prawdziwy bohater.

Wskutek szalejącego pożaru ranne zostały jeszcze kolejne cztery osoby, które z lekkimi obrażeniami ciała przewieziono do pobliskiego szpitala. Lekarze ich stan zdrowia określają jako dobry.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: