NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zapowiada - 63 tys. członków Unii dostanie wypłatę specjalną

Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zapowiada - 63 tys. członków Unii dostanie wypłatę specjalną

14.02.2015, godz. 00:00
Bogdan Chmielewski, P-SFUK
foto:

Ta wiadomość już od tygodnia krąży po polskich dzielnicach. Jeśli jesteś członkiem Polsko - Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej po weekendzie możesz się spodziewać na swoim koncie P-SFCU $40! Jeśli masz kartę kredytową Unii lub pożyczkę hipoteczną - otrzymasz kolejne $40! Unia w ten sposób nagradza swoich lojalnych członków, wydając na ten cel 3.3 mln dolarów. Ostatni rok był rekordowy dla Naszej Unii. O tym jak udało się to osiągnąć rozmawiamy z Bogdanem Chmielewskim dyrektorem wykonawczym Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

Wygląda na to, że był to dobry rok dla Unii?

- Rok 2014 był bardzo udanym rokiem dla Naszej Unii. Znacząco wzrosły aktywa i wkłady członkowskie, systematycznie rosło też portfolio pożyczkowe. Liczba Członków Naszej Unii zwiększyła się o 2 100 osób, tak wiec jest już nas razem 82 tysiące. Dochód netto P-SFUK wyniósł ponad 12,1 miliona dolarów, co jest rekordem w 38-letniej historii Naszej Unii. W związku z powyższym Rada Dyrektorów – na wniosek Zarządu - postanowiła przeznaczyć ponad 27 procent rocznego zysku, czyli łącznie 3,3 mln dolarów, na wypłatę specjalną dla Członków. Wszystkie osoby, spełniające określone kryteria, otrzymają depozyty na konta oszczędnościowe już w sobotę, 14 lutego.

Ilu dokładnie członków P-SFUK otrzyma wypłatę specjalną?

- Prawie 63 tys. Członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej otrzyma 40 lub 80 dolarów, w zależności od tego czy posiadają w Naszej Unii oszczędności czy również pożyczkę lub kartę kredytową. Wypłata specjalna jest formą podziękowania za ich lojalność i korzystanie z naszych produktów i usług. Rada Dyrektorów i Zarząd Unii chciały, by objąć tym programem jak najszersze grono. Dzięki przyjętej formule wypłaty specjalnej otrzyma ją ponad trzy czwarte Członków P-SFUK.

Jak zapadła ta decyzja?

- Decyzja o wypłacie specjalnej była podjęta przez obecną Radę Dyrektorów, która jest jednomyślna w kwestii wynagradzania naszych Członków za ich lojalność i zaufanie do Naszej Unii. Wśród unii kredytowych wypłata specjalnej dywidendy lub innej formy wynagradzania członków staje się coraz bardziej powszechna, zwłaszcza wśród instytucji, które mają bardzo dobre wyniki finansowe.

Gdzie tkwi tajemnica sukcesu P-SFUK?

Głównym czynnikiem jest wspomniana lojalność i zaufanie Członków. My, ze swojej strony, oferujemy produkty i usługi finansowe o wysokim standardzie, konkurencyjne z innymi instytucjami finansowymi.  Bardzo ważny jest fakt, że nasza instytucja jest aktywnym liderem i sponsorem życia polonijnego w Nowym Jorku, New Jersey i od pięciu lat w Illinois.  Członkowie postrzegają P-SFUK jako „swoja” instytucję, której de facto są też współwłaścicielami.  Bez wątpienia też duży wkład w rozwój naszej Unii ma 270 osobowa grupa profesjonalnej i oddanej Naszej Unii i Polonii kadry pracowniczej oraz poświęcających swój prywatny czas i doświadczenie wolontariuszy Rady Dyrektorów i Komisji Nadzorczej.

Rozmawiała Agnieszka Granatowska

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: