NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bogaty rok z fundacją Noble Planners

Bogaty rok z fundacją Noble Planners

25.01.2014, godz. 02:00
Edyta Maselbas,  Noble Planners.
foto:

Kto ma choć trochę wolnego czasu i zastanawia się, jak najlepiej go spożytkować? Dlaczego nie zostać wolontariuszem fundacji Noble Planners? Zapowiada się bardzo pracowity rok w tej polonijnej organizacji stworzonej dla dzieci i dorosłych. - Czekamy na chętnych, którzy mogliby wspomóc działania fundacji w określonych godzinach lub nawet sporadycznie, podczas organizowanych przez nas imprez - powiedziała nam Edyta Maselbas, prezes Noble Planners.

Fundacja jest organizacją non profit, która ma siedzibę w Nowym Jorku. Została założona głównie z myślą o dzieciach, młodzieży i ich rodzicach. Celem jest pobudzanie kreatywności, stymulowanie ich wyobraźni oraz zmysłów. - Ponadto naszą misją jest rozwijanie krytycznego myślenia u dzieci, jak również ich pasji życia. Jednym z zadań, jakie przed sobą stawiamy, jest udostępnienie jak największej liczbie dzieci i młodzieży programów, dzięki którym będą mogły się rozwijać, spędzać produktywnie czas, czerpiąc jednocześnie inspirację do działania i pogłębiania swoich umiejętności - przypomniała Edyta Maselbas.

A konkrety? Już od 7 lutego rozpoczynają się w Noble Planners lekcje języka angielskiego dla początkujących, które będzie prowadzić certyfikowany nauczyciel.

Kolejnym wydarzeniem w działalności fundacji będzie realizacja projektu, "Kto ty jesteś? Polak mały!". - Cel to popularyzowanie wiedzy oraz pojęcia patriotyzmu wśród polskich dzieci oraz młodzieży - mówi prezes. - Ukazanie pojęcia patriotyzmu w sposób nowatorski, zrozumiały, dzięki czemu więzy ojczyste zostaną umocnione. Kampania będzie się składała z dwóch etapów. Pierwszy, wprowadzający do projektu i mający charakter informacyjny, właśnie się rozpoczyna i potrwa do końca marca. Drugi etap akcji rozpocznie się w marcu i będzie obejmował zajęcia oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także spotkania, m.in. z pisarką Joanną Olech, Martą Dzienkiewicz, Elizą Piotrowską i polskim pisarzem Grzegorzem Kasdepke, które zaplanowane są zarówno w Nowym Jorku, New Jersey, jak i w Connecticut. Poza tym w ramach projektu będą organizowane liczne konkursy i wystawy poświęcone sprawom patriotyzmu.

Prezes fundacji już dziś zaprasza także na tradycyjne spotkanie z Wielkanocnym Zajączkiem, które odbędzie się 6 kwietnia w Sali przy kościele św. Małgorzaty na Middle Village. - Rozpoczynamy również dyżury z psychologiem, każdy rodzic będzie miał okazję umówić się z Elżbietą Kinicki na bezpłatną sesję - dodaje Edyta Maselbas.

Co jeszcze? Członkowie fundacji wezmą również udział w konkursie matematycznym. - Jesteśmy zarejestrowanym centrum międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur i już 20 marca wszyscy uczestnicy warsztatów matematycznych, które odbywają się we wtorki w naszej siedzibie, oraz pozostałe osoby, które zapisały się już wcześniej, by przystąpić do konkursu, będą rywalizować z uczestnikami z całego świata. Trzymamy za wszystkich kciuki! - dodaje pani prezes.

Fundacja będzie także m.in. kontynuować projekt "Czytajmy Polskie Książki 2013", który uzyskał wyrazy uznania prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz jego małżonki Anny Komorowskiej. Więcej na stronie: www.nobleplanners.org.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: