NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bloomberg powołał organizację Everytown for Gun Safety Mówią: Amerykanom niepotrzebna broń

Bloomberg powołał organizację Everytown for Gun Safety Mówią: Amerykanom niepotrzebna broń

17.04.2014, godz. 19:28
broń
foto:

Tak jak zapowiadał przed zakończeniem kadencji, były burmistrz Nowego Jorku nie zaprzestał działalności na rzecz ograniczenia dostępu do broni. Michael Bloomberg (72 l.) powołał do życia Everytown for Gun Safety – organizację, za pośrednictwem której będzie kontynuował walkę z nielegalną bronią (ale czy tylko? - przyp. red.). Organizacja finansowana będzie z własnej kieszeni byłego burmistrza, a na ten cel zamierza on przeznaczyć 50 mln dol.

Everytown for Gun Safety ma na celu ograniczenie dostępu do broni, rozszerzenie kontroli jej sprzedaży oraz prowadzenie edukacji rodziców na temat bezpiecznego przechowywania broni w domu. Najważniejszym zadaniem organizacji będzie zbudowanie silnego lobby, które poprzez naciski na polityków różnego szczebla wpływać będzie na zmianę ustawodawstwa federalnego.

– To jest początek nowej kampanii, której celem jest zmniejszenie dostępu do broni. Nie ma wątpliwości, że należy zrobić o wiele więcej, aby rozwiązać ten śmiertelny problem – powiedział Bloomberg. Organizacja swoje działania skupi w stanach, w których funkcjonuje najbardziej liberalne prawo do posiadania broni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: