NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bloomberg gra na gitarze i walczy z bronią

Bloomberg gra na gitarze i walczy z bronią

26.03.2013, godz. 02:00
Michael Bloomberg
foto:

Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg (71 l.) potrafi zaskoczyć - w sobotę na Broadwayu stanął z gitarą w ręku na scenie razem z artystami "Rock of Ages" w ramach projektu Inner Circle show in New York. Niemal w tym samym czasie nowojorski burmistrz postanowił sfinansować wartą 12 mln dol. kampanię spotów telewizyjnych, które przekonują polityków oraz opinię publiczną do ograniczenia dostępu do broni w USA.

Jak podaje NBC News, Michael Bloomberg uważa, że Kongres ignoruje poważny problem społeczny, który dostrzega opinia publiczna, i dlatego postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Kampania wspierana przez Bloomberga została zorganizowana w ramach organizacji Mayors Against Illegal Guns, której współprzewodniczy.

- Zależy nam, wszystkim burmistrzom biorącym udział w kampanii, na zwiększeniu kontroli nad tym, komu przyznawane jest pozwolenie na posiadanie broni palnej - powiedział Michael Bloomberg.

Celem kampanii będzie wytłumaczenie Amerykanom, że wprowadzenie standardów sprawdzania przeszłości nabywców broni jest formą obrony, a nie ograniczenia Drugiej Poprawki do Konstytucji USA. Na czas kampanii wybrano okres świątecznej przerwy w pracach Kongresu. Jako miejsce

- 13 stanów (Arkansas, Arizonę, Georgię, Indianę, Iowa, Luizjanę, Maine, New Hampshire, Nevadę, Karolinę Północną, Dakotę Północną, Ohio i Pensylwanię), gdzie senatorowie wahają się, czy poprzeć ustawę. W przyszłym miesiącu w senacie ma się odbyć debata na ten temat. A już 28 marca w całym kraju ma się odbyć 100 spotkań, które mają popierać inicjatywę burmistrzów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: