NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy „Błagam, przekażcie mojemu tacie, że ma rodzinę, która go bardzo kocha...” Gdzie jest Polak zaginiony w Nowym Jorku?

„Błagam, przekażcie mojemu tacie, że ma rodzinę, która go bardzo kocha...” Gdzie jest Polak zaginiony w Nowym Jorku?

14.06.2014, godz. 02:00
Emil Skupiński
foto:

Rozpaczliwe prośby o pomoc w odnalezieniu Emila Skupińskiego, mieszkającego wcześniej na Ridgewood i Greenpoincie
krewni i przyjaciele Emila Skupińskiego, który mieszkał w Nowym Jorku, a teraz nie daje znaku życia, odchodzą od zmysłów! O dramatycznych poszukiwaniach informowaliśmy już w czwartek. – Ostatni raz kontakt z tatą miałam dwa lata temu – mówi nam Grażyna Skupińska-Sikora, mieszkająca w Polsce. – On wyjechał do Stanów w 2006 roku, po tym jak rozstał się z moją mamą.

Według relacji najbliższej rodziny, Emil Skupiński nie miał w USA stałego zajęcia. – Nie mam pojęcia, czym zajmował się mój ojciec w Nowym Jorku. Wiem jednak, że nie miał stałej pracy i borykał się z kłopotami materialnymi – stwierdziła córka.


Zaginionego Polaka szuka m.in. parafia św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Redakcja „Super Expresu” o zaginięciu rodaka poinformowała również Konsulat Generalny w Nowym Jorku, który do piątku nie posiadał informacji na temat urodzonego w 1954 roku, pochodzącego z Częstochowy - Skupińskiego.


Sami skontaktowaliśmy się z osobami, które na co dzień pracują z bezdomnymi na Greenpoincie. Dowiedzieliśmy się, pokazując zdjęcia, że Emil Skupiński mógł korzystać z darmowych posiłków oferowanych najuboższym. Wcześniej już było wiadomo, że mieszkał jakiś czas przy Onderdonk Ave na Ridgewood...


Rodzina ma nadzieję, że mężczyzna odezwie się do swoich bliskich. – Żyjemy w wielkim smutku, marzymy tylko, żeby tato dał znak życia. Chcę mu opowiedzieć o moich dzieciach, a jego wnukach, o których nawet nie wie! Chciałabym powiedzieć, że miał wielką rację, której kiedyś nie rozumiałam i nie dopuszczałam do siebie tego, co starał się mi przekazać – wyznała nam Grażyna Skupińska-Sikora. – Błagam, przekażcie mojemu ojcu, że w Polsce rodzinę, która go bardzo kocha!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: