NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bill de Blasio walczy z piratami za kółkiem, a tymczasem… Kierowca burmistrza łamie przepisy!

Bill de Blasio walczy z piratami za kółkiem, a tymczasem… Kierowca burmistrza łamie przepisy!

10.10.2014, godz. 00:00
Billa de Blasio, NYC
foto:

Burmistrz Nowego Jorku wprowadza nowe przepisy ograniczające prędkość w terenie zabudowanym do 25 mph, jednak sam ma kłopoty z ich przestrzeganiem. Jak podaje New York Post, samochód służbowy, którym podróżował Bill de Blasio, został złapany na tym, że przekroczył dowolną prędkość o 15 mph!

Kierowca samochodu burmistrza Nowego Jorku ma na swoim koncie również inne przewinienia. Dwukrotnie został złapany na tym, że nie zatrzymał się na znakach stopu przejeżdżając przez Queens. Kierowca burmistrza zmienił też pas ruchu bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazu oraz trąbił na poruszających się nieco wolniej kierowców.

W momencie kiedy kierowca burmistrza nowego Jorku łamał przepisy ruchu drogowego Bill de Blasio siedział… obok niego. Tymczasem to sam burmistrz Nowego Jorku wyszedł z inicjatywą wprowadzenia w życie planu „Vision Zero”. Ma on za zadanie zmniejszenie w ciągu najbliższych 10 lat liczby śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych do zera. Miejmy nadzieję, że nowojorczycy będą bardziej przestrzegać nowego prawa niż kierowca burmistrza.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: