NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bill de Blasio uspokaja rodziców nowojorskich uczniów: Dowieziemy dzieci do szkoły

Bill de Blasio uspokaja rodziców nowojorskich uczniów: Dowieziemy dzieci do szkoły

01.11.2016, godz. 00:00
School Bus
foto:

Widmo strajku kierowców szkolnych autobusów nie zostało zażegnane. Obie strony zasiadły w poniedziałek do dalszych negocjacji. Burmistrz  Bill de Blasio wyraził przekonanie, że wszystko zakończy się optymistycznie. Niemniej zapewnił rodziców, że w razie czarnego scenariusza miasto jest przygotowane, by zapewnić dzieciom alternatywny dojazd do szkół.

– Ciągle mam nadzieję i wierzę w to głęboko, że uda się znaleźć porozumienie. Gdyby jednak tak się nie stało, to zapewniam rodziców, że mamy przygotowany plan, tak  aby strajk był jak najmniej odczuwalny dla naszych dzieci – powiedział na konferencji Bill de Blasio.
W poniedziałek przedstawiciele związków zawodowych kierowców szkolnych autobusów i przedstawicieli firmy Jofaz Transportation and Y&M Transit zasiedli ponownie do negocjacji. We wcześńiejszym głosowaniu większość związkowców opowiedziała się za strajkiem. Mowa o 850 kierowcach firmy Jofaz Transportation and Y&M Transit. Wykonują codziennie sześćset kursów na Brooklynie, Queensie i Staten Island dowożąc i przywożąc ze szkoły tysiące dzieci. Rozmowy odbywały się między przedstawicielami związkowców – Teamsters Local 553 – a właścicielem firmy przewozowej. Pracownicy negocjują nowy kontrakt. Domagają się w nim m.in. podwyżek i pokrycia składki za ubezpieczenie medyczne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: