NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bill de Blasio pod ostrzałem krytyki. Policjanci odwrócili się od burmistrza

Bill de Blasio pod ostrzałem krytyki. Policjanci odwrócili się od burmistrza

23.12.2014, godz. 00:00
Billa de Blasio, NYC
foto:

Tak napiętych relacji między nowojorską policją a burmistrzem miasta nie było chyba jeszcze nigdy. Związki zawodowe mundurowych jak i szefowie posterunków oraz oficerowie NYPD nie szczędzą gorzkich, a nawet bardzo ostrych słów krytyki i oskarżeń pod adresem Billa de Blasio (53 l.). Zarzucają mu, oraz jego administracji, że nie zrobił wystarczająco dużo, aby oczyścić atmosferę nienawiści wobec policji.

Patrick Lynch – prezydent Patrolmen's Benevolent Association, czyli policyjnej unii – powiedział, że burmistrz ma na rękach krew policjantów. Jego zdaniem swoją postawą Bill de Blasio zezwolił na eskalację przemocy i złości wobec policji co zakończyło się przerażającą kulminacją, jaką była egzekucja dwóch oficerów NYPD.

– Myślę, że burmistrz powinien zadać sobie dzisiaj pytanie: co bym zrobił, jak bym się czuł jakby to mój syn siedział w tym radiowozie – mówił Juan Rodriguez, szef 75th Precinct Community Council na konferencji zorganizowanej pod domem zamordowanego z zimną krwią 40-letniego Rafaela Ramosa.

Dodał, że Bill de Blasio powinien poważnie zastanowić się jak odbudować dobre relacje z policją i jak zmienić swoją politykę. Póki co policjanci traktują burmistrza jako niemal swojego wroga i ostentacyjnie odwracają się gdy idzie i opuszczają miejsca, w których przebywa. On sam zresztą, by uniknąć konfrontacji i gorzkich słów krytyki, wymyka się po cichu bocznymi drzwiami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: