NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Bill de Blasio i szefł NYPD krytykują Teda Cruza. Poszło o muzułmanów

Bill de Blasio i szefł NYPD krytykują Teda Cruza. Poszło o muzułmanów

25.03.2016, godz. 00:00
Bill de Blasio, NYC
Bill de Blasio, NYC foto:

Burmistrz Bill de Blasio i szef NYPD Bill Bratton wdali się wojnę na słowa z Tedem Cruzem, republikaninem walczącym o prezydencką nominację. A poszło o muzułmanów.

Podczas jednego z wywiadów Ted Cruz powiedział, że w świetle tego co się stało w Brukseli, należy zwiększyć inwigilowanie społeczności muzułmańskich.
– Każda dzielnica zamieszkiwana przez muzułmanów powinna być wnikliwe obserwowana i stale patrolowana, by móc w porę „wyłapać” kiedy się zradykalizują. W mieście takim jak Nowy Jork przywróciłbym natychmiast Demographics Unit, czyli program wnikliwego monitorowania tych społeczności, który to Bill de Blasio zlikwidował ponieważ poprawność polityczna jest dla niego ważniejsza, niż bezpieczeństwo – powiedział Ted Cruz.
Słowa te rozzłościły burmistrza i szefa NYPD. Ich zdaniem republikanin nie powinien zabierać zdania co do sposobu prowadzenia swojej wewnętrznej polityki ,a wzywanie do podsłuchiwania i inwigilowania ludzi stoją w niezgodzie z prawami człowieka.
A metody takie rodzą wiele kontrowersji. Ich zdaniem Cruz nie ma szans na wygranie prawyborów w Nowym Jorku. – Nie chcemy mieć prezydenta, który nie respektuje wartości, które uformowały ten kraj – powiedział Bill Bratton.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: